Blogg: Kystens solformørkelse
Planteplankton. Foto: NASA Earth Expeditions
Blogg: Kystens solformørkelse
Onsdag 4. mars 2026
Blogg: Kystens solformørkelse
Planteplankton. Foto: NASA Earth Expeditions
Hva skjer med det frodige mangfoldet av liv i våre vakre fjorder når vannet blir mørkere? Når solens energifulle stråler ikke lenger trenger gjennom vannmassene?
Våren, årstiden hvor snøen smelter og trærne blir grønne. Sola er endelig tilbake, og gir med sine varme og energigivende stråler livsgrunnlaget for alle levende planter og dyr.

– Visste du at det er det samme som skjer langs fjorden vår, spør Elise Nygård, masterstudent i marinbiologi og limnologi.

I bloggposten forteller hun om hvordan mørkere vann gjør det vanskeligere for fisken å finne mat, mens andre – sin manetene – har en fordel av det. Les innlegget på www.titan.uio.no/blogg.

Annonse:
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Hugs å søka om du vil bli yrkesdykkar

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. Snart er det søknadsfrist for kurset som startar til hausten.
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS