Beredskapen svekkes av streik
Base Tromsø går av beredskap i dag fredag 17. mars kl 13 på grunn av streiken blant redningsmenn i Norsk Luftambulanse Helikopter AS (NLA AS).
Beredskapen svekkes av streik
SIKKERHET

Beredskapen svekkes av streik
Base Tromsø går av beredskap i dag fredag 17. mars kl 13 på grunn av streiken blant redningsmenn i Norsk Luftambulanse Helikopter AS (NLA AS).
  17. mars 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Vi følger situasjonen nøye og har innført grønn beredskap for å kunne gjøre eventuelle tiltak raskt, opplyser Luftambulansetjenesten HF i en pressemelding.

NLA er operatør for Luftambulansetjenestens 14 helikoptre fordelt på 13 baser. Streiken blant redningsmennene startet 5. mars, men har ikke fått følger for beredskapen før nå.

Hjelp 113-appen vet hvor du er


– Fra 17. mars kl 13 blir basen i Tromsø berørt fordi en redningsmann som skulle på vakt der er tatt ut i streik. Da blir også helikopteret tatt ut av beredskap, heter det.

Redningsmannen bistår piloten med tanke på flysikkerhet, og skal i tillegg til egne arbeidsoppgaver også assistere legen.



Fra mandag 20. mars kl 13 blir ytterligere fire baser berørt dersom det ikke kommer til en løsning: Evenes/Harstad, Brønnøysund, Ålesund og Lørenskog.

– Vi følger nøye med og rapporterer løpende til våre eiere og helsemyndigheter under streiken, opplyser Luftambulansetjenesten HF.



ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PSS tilbyr utdanning fra grunnkurs til instruktør, og har kategorier for profesjonelle dykkere - fridykking, sportsdykking, teknisk dykking og førstehjelp/redning. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr PSS-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Hugs å søka om du vil bli yrkesdykkar

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. No er det snart søknadsfrist for kurset som startar til hausten.

ANNONSE:

Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Image

Innhold, Dykking nr. 2/2020:

Innhold:

  • DYKKEMEDISIN: Stor COVID-19 SPESIAL
  • VRAKDYKKING: RMS Lusitania
  • UNDERVANNSFOTO: Ocean Art Photo Contest
  • RUNDEFUNNET: En tingbok forteller
  • GRUVEDYKKING: Norges svar på Tuna-Hästberg?
  • DYKKEMÅL: Dybdekart fra Lygnstøylvatnet
  • DYKKEREISE: Ponza i Italia
  • UTSTYRSTEST: KISS Sidewinder
  • PRODUKTNYTT: Nytt og nyttig på markedet

Abonnér på bladet Dykking og få spennende dykkestoff levert portofritt i postkassen!
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Dykk i verdens kraftigste malstrøm

    Saltstraumen byr på noen av de heftigste dykkeopplevelsene som finnes – ikke bare i Norge, men i hele verden. Det er ganske enkelt noe eget med verdens sterkeste malstrøm.
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS