Gjemte og glemte steder
I podcasten «Rekommandert» forteller dykker og forfatter Ronny Arnesen om urban utforsking. Han har besøkt alt fra gamle bunkerser til vannfylte gruver i Oslos underverden.
Gjemte og glemte steder
Foto: Christian Skauge
PODCAST

Gjemte og glemte steder
I podcasten «Rekommandert» forteller dykker og forfatter Ronny Arnesen om urban utforsking. Han har besøkt alt fra gamle bunkerser til vannfylte gruver i Oslos underverden.
  23. april 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Hva skjuler seg under beina våre der vi løper etter bussen, går på kino eller sykler forbi på vei til jobben? Det spørsmålet har jeg stilt meg selv mange ganger, sier Ronny Arnesen.

Bevæpnet med dykkerutstyr og nysgjerrighet har han i samarbeid med fotografene Johnny Haglund og Annika Persson dokumentert steder de aller fleste av oss ikke engang visste fantes.

Hør podcasten «Rekommandert»:




Podcasten markedsføres under vignetten «postbetjenten forsøker å bli hakket mindre dum, ved å snakke litt for lenge om utvalgte tema».

Programleder Kristoffer Schau utforsker hvorfor noen utsetter seg for møkkete vann, sopp og farlige gasser for å se steder få eller ingen har vært.

Gjemte og glemte steder

Foto: Christian Skauge


Ronny Arnesen har også gitt ut en bok om urban utforsking og sine spennende opplevelser i både tørre og våte omgivelser.

Boken heter treffende nok «Gjemte og glemte steder», og kan bestilles direkte fra forfatteren – ta kontakt på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den..

Opprinnelig publisert 06.11.2019



ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.


Annonsørinnhold:

  • Onsdagsdykk på Slemmestad

    Bli med Oslofjorden Dykkesenter til Bjerkåsholmen ved VEAS på Slemmestad onsdag 31. mai! Stedet passer for alle – og nå kan det være mye nakensnegler.

ANNONSE:

Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Rescue Diver hos Nemo til helgen

    Rescue Diver er kanskje det viktigste kurset på PADI-stigen, og lærer deg førstehjelp og hvordan skal håndtere en ulykke. Nå har du sjansen til å bli en tryggere dykker!
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS