Er det lenge siden du har dykket?
Hvis det er lenge siden du var i vannet er det lurt å tenke på sikkerheten. Divers Alert Network (DAN) oppfordrer til at man tar seg god tid når man skal tilbake i vannet igjen.
Er det lenge siden du har dykket?
Foto: DAN.org
SIKKERHET

Er det lenge siden du har dykket?
Hvis det er lenge siden du var i vannet er det lurt å tenke på sikkerheten. Divers Alert Network (DAN) oppfordrer til at man tar seg god tid når man skal tilbake i vannet igjen.
  2. februar 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Divers Alert Network oppfordrer alle dykkere til å ta hensyn til noen viktige faktorer før de kommer seg tilbake i vannet igjen, og har satt opp en nettside med gode råd for å hjelpe deg med forberedelsene.

– Dataene viser konsekvent høyere risiko for uønskede hendelser på de første dykkene etter at man har vært ute av vannet i en periode, forteller visepresident Petar Denoble i Divers Alert Network.

Review, Refresh, Renew Review, Refresh, Renew
– Vi ber dykkere om å vurdere ting som ofte er assosiert med skader og ulykker når de forbereder seg på å komme seg i vannet igjen, sier han.

DAN.org/return har de laget en sjekkliste for hvordan man kan vurdere egen helse og form, dykkeferdigheter og reiseplaner, som er viktige elementer i dykkesikkerheten.



– Det er en god idé å friske opp kunnskapene, komme seg i form og sørge for at utstyret er i tipp topp stand hvis man ikke har dykket på lenge, sier president i Divers Alert Network, Bill Ziefle.

Dykkings bransjeregister gir deg oversikt over dykkesentre i hele landet. Her kan du bestille et oppfriskningskurs eller ta et kurs for å lære mer om dykkerutstyret og hvordan du holder det i stand.






ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.


 

Annonsørinnhold:

  • Hugs å søka om du vil bli yrkesdykkar

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. No er det snart søknadsfrist for kurset som startar til hausten.

ANNONSE:

ANNONSE:
ANNONSE:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Image

Innhold, Dykking nr. 2/2020:

Innhold:

  • DYKKEMEDISIN: Stor COVID-19 SPESIAL
  • VRAKDYKKING: RMS Lusitania
  • UNDERVANNSFOTO: Ocean Art Photo Contest
  • RUNDEFUNNET: En tingbok forteller
  • GRUVEDYKKING: Norges svar på Tuna-Hästberg?
  • DYKKEMÅL: Dybdekart fra Lygnstøylvatnet
  • DYKKEREISE: Ponza i Italia
  • UTSTYRSTEST: KISS Sidewinder
  • PRODUKTNYTT: Nytt og nyttig på markedet

Abonnér på bladet Dykking og få spennende dykkestoff levert portofritt i postkassen!
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Dykk i verdens kraftigste malstrøm

    Saltstraumen byr på noen av de heftigste dykkeopplevelsene som finnes – ikke bare i Norge, men i hele verden. Det er ganske enkelt noe eget med verdens sterkeste malstrøm.
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS