Mann døde i dykkerulykke
En mann i 40-årene mistet livet i en dykkerulykke ved Saltrød nord for Arendal tirsdag ettermiddag. Dette bekrefter politiet på Twitter.
Mann døde i dykkerulykke
Illustrasjonsfoto: Carsten R D (CC BY-SA 4.0)
DYKKERULYKKE

Mann døde i dykkerulykke
En mann i 40-årene mistet livet i en dykkerulykke ved Saltrød nord for Arendal tirsdag ettermiddag. Dette bekrefter politiet på Twitter.
  18. januar 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Avdøde er fra Arendal og er i 40-årene. Pårørende er varslet og ivaretas, opplyste politiet i Agder like før klokken 19 i går.


Alle nødetatene rykket ut da de fikk melding om ulykken i 14-tiden tirsdag ettermiddag. Dykkere fra brannvesenet fant den forulykkede under vann.

Han ble hentet opp og fikk livreddende førstehjelp før han ble kjørt til Sørlandet sykehus i Arendal. Dessverre stod ikke livet til å redde.

Dykkerulykke i Arendal


Etter det Dykking erfarer var den forulykkede alene i vannet, mens det var en annen person på land. Det var denne som varslet nødetatene.

Årsaken til ulykken er ikke kjent. Politiet opplyser på Twitter at de vil etterforske videre for å finne årsaken til hendelsen.

Våre tanker går til de pårørende.

Opprinnelig publisert 17.01.2023



ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Lær nattdykking hos ProDykk

    Løft erfaringene dine med et dykk i mørket og bli med når ProDykk holder kurs i nattdykking på Diversnight, lørdag 4. november.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Bryggelys øker sikkerheten i havna

    En ny serie bryggelys fra Wee Marine AS skal øke sikkerheten i havneanlegg. Ett års utvikling ligger bak serien, som har fått navnet No1. Lysene er konstruert for å tåle store påkjenninger – og for å redde liv på mørke dager og kvelder.
Siste videoer:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2023 Forlaget Dykking AS