BBC vil ha tips fra dykkere
BBC skal lage Blue Planet III, og nå ber de dykkere over hele verden hjelpe til ved å sende inn tips om spennende, fascinerende og uvanlig adferd blant marine dyr.
BBC vil ha tips fra dykkere
TV-SERIE

BBC vil ha tips fra dykkere
BBC skal lage Blue Planet III, og nå ber de dykkere over hele verden hjelpe til ved å sende inn tips om spennende, fascinerende og uvanlig adferd blant marine dyr.
  26. februar 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
De to første Blue Planet-seriene var ikke bare kjempesuksesser – de har også hatt stor effekt på folks holdninger til for eksempel plastforurensning.

Nå har BBC besluttet å lage en tredje del av Blue Planet, og de håper sportsdykkere vil engasjere seg fra første stund.

BBC

Foto: BBC


– Vi ser etter den mest fascinerende og uvanlige adferden i det marine dyreriket, hos alt fra fisk til havpattedyr, virvelløse dyr og sjøfugl, skriver BBC.

Dersom du har lagt merke til ny eller unik adferd som kan passe for Blue Planet III ber de om at du tar kontakt på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den..



Foruten dykkere ønsker BBC å komme i kontakt med forskere, marinbiologer og andre som er på havet hver dag og som har noe å fortelle.

Blue Planet III skal produseres med banebrytende filmteknikk og teknologi, og skal ifølge BBC sendes i 2026.

Opprinnelig publisert 29.01.2023



ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Hugs å søka om du vil bli yrkesdykkar

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. No er det snart søknadsfrist for kurset som startar til hausten.

ANNONSE:

ANNONSE:
ANNONSE:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Image

Innhold, Dykking nr. 2/2020:

Innhold:

  • DYKKEMEDISIN: Stor COVID-19 SPESIAL
  • VRAKDYKKING: RMS Lusitania
  • UNDERVANNSFOTO: Ocean Art Photo Contest
  • RUNDEFUNNET: En tingbok forteller
  • GRUVEDYKKING: Norges svar på Tuna-Hästberg?
  • DYKKEMÅL: Dybdekart fra Lygnstøylvatnet
  • DYKKEREISE: Ponza i Italia
  • UTSTYRSTEST: KISS Sidewinder
  • PRODUKTNYTT: Nytt og nyttig på markedet

Abonnér på bladet Dykking og få spennende dykkestoff levert portofritt i postkassen!
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Dykk i verdens kraftigste malstrøm

    Saltstraumen byr på noen av de heftigste dykkeopplevelsene som finnes – ikke bare i Norge, men i hele verden. Det er ganske enkelt noe eget med verdens sterkeste malstrøm.
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS