Meld fra om tapt og funnet redskap
Har du mistet eller funnet fiskeredskap? Du kan melde fra i Fritidsfiskeappen, som også gir deg informasjon om minstemål og hva slags redskap det er lov å bruke.
Meld fra om tapt og funnet redskap
Foto: Fiskeridirektoratet
NYTTIG INFO

Meld fra om tapt og funnet redskap
Har du mistet eller funnet fiskeredskap? Du kan melde fra i Fritidsfiskeappen, som også gir deg informasjon om minstemål og hva slags redskap det er lov å bruke.
  Av Dykking.no
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– I Fritidsfiskeappen kan du melde fra om tapt og funnet fiskeredskap. Dette er viktig for å begrense spøkelsesfiske, skriver Fiskeridirektoratet.

Appen er gratis, og kan lastes ned fra App Store og Google Play.





Dykkeklubbene bruker appen for å finne redskap som andre har mistet, og drar ut for å hente opp garn, ruser og teiner. De gjør en kjempeinnsats for miljøet!

Hvis du vil bidra med er det bare å arrangere et opprydningsdykk i klubben, eller kontakte et dykkesenter. De fleste pleier å gjøre et ryddedykk i ny og ne.

Annonse:


I Fritidsfiskeappen kan du også lese mer om over 60 forskjellige arter, og finne ut om de er fredet eller har minstemål. Da unngår du å fange noe du ikke burde ta.

Det er viktig at småfisken får vokse opp og bli stor før den blir fanget, slik at den kan formere seg. Reglene om minstemål gjelder også for undervannsjakt.





Vær oppmerksom på at fredete arter eller fisk under minstemål ikke vil bli oppført i Norske Rekordliste i Undervannsjakt, som ajourføres av Frivannsliv.

Dersom alle bidrar til å overholde reglene og gjør det de kan for å stanse spøkelsesfiske går det bedre for alle dyrene i havet!





Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Arendal

    Agder Dykkersenter inviterer alle som har lyst til å begynne å dykke til å melde seg på PADI Open Water Diver grunnkurs i Arendal i 1. mai-helgen.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI grunnkurs hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS