Hva skjer i Østersjøen?
Søndag 23. februar 2025
De siste årene har en rekke undersjøiske rørledninger og kabler mellom Norden og Baltikum fått skader. I de fleste tilfellene er det uklart hvem som eventuelt står bak.
 
Både kabler som overfører strøm, gass og telekommunikasjon har fått skader. Flere av tilfellene etterforskes som sabotasje, men sakene er ikke oppklart.
 
Faktisk.no har kartlagt de ulike hendelsene som har skjedd i Østersjøen siden 2022 – les oppsummeringen her.
 

Gasslekkasje
 
Gasslekkasje etter sabotasje på Nord Stream-rørledningen i september 2022. Foto: Det danske forsvaret
 

LES OGSÅ
50 meter av røret er borte
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta dykkekurs på én uke hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta Advanced-kurs hos OFDS i juni

    Har du tatt grunnkurs i dykking? Ta et skritt videre og bli med på et PADI Advanced Open Water Diver-kurs hos Oslofjorden Dykkesenter i juni!
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS