Se vinnerbildene i Deep Visions
Blant hundrevis av verdens beste undervannsfotografer stakk Galice Hoarau fra Bodø av med gull i klassen for haier og havpattedyr. Se vinnerbildene her!

Dette bildet ble kåret til «Best of Show». Foto: Franko Tulli/Deep Visions 2021
Se vinnerbildene i Deep Visions
Blant hundrevis av verdens beste undervannsfotografer stakk Galice Hoarau fra Bodø av med gull i klassen for haier og havpattedyr. Se vinnerbildene her!
14. september 2021
Det var mange flotte bilder i de ni kategoriene, som spenner fra portfolio, makro og vidvinkel både for dSLR og kompaktkameraer, blackwater, haier og havpattedyr og bevaring.
Her er vinnerbildene

1. plass i blackwater. Foto: Steven Kovacs/Deep Visions 2021

1. plass i haier og havpattedyr. Foto: Galice Hoarau/Deep Visions 2021

1. plass i makro dSLR. Foto: Franco Tulli/Deep Visions 2021

1. plass i vindvinkel dSLR. Foto: Shane Gross/Deep Visions 2021

1. plass i makro kompakt. Foto: Enrico Somogyi/Deep Visions 2021

1. plass i vindvinkel kompakt. Foto: Andrea Michelutti/Deep Visions 2021
I klassen for portfolio leverte deltakerne inn fem bilder, og de som klarer å fortelle en historie blir premiert fremfor løsrevne bilder uten sammenheng.
I denne klassen vant Shane Gross fra Canada foran Franco Tulli og Marco Gargiulo, begge fra Italia. Galice Hoarau kom på femte plass med en serie bilder av steinbit i Saltstraumen.
Du kan se disse bildene ved å klikke på lenken nederst i saken.

1. plass i kategorien for bevaring (conservation). Foto: Steven Kovacs/Deep Visions 2021
I kategorien for bevaring er bildene teknisk gode, men viser ofte ikke typiske vakre undervannsmotiver. Hensikten er naturligvis å fokusere på havmiljøet.
I juryen satt David Salvatori, Luis Javier Sandoval, Eduardo Acevedo, Filippo Borghi, Marco Colombo, Jerome Kim og Ellen Cuylaerts.
Annonse:
Deep Visions arrangeres av Scubashooters.net, en nettside om undervannsfoto. En lang rekke sponsorer stilte med flotte premier.
Neste års utgave av konkurransen forventes å starte i mai 2022, og vi kommer tilbake med informasjon så snart den er annonsert.