Enklere å tipse Fiskeridirektoratet
Fiskeridirektoratet har lansert en ny tipsløsning med egne saksbehandlere som skal ta seg av innkomne tips om rømt oppdrettsfisk, ulovlig salg eller fiske og funn av etterlatte redskaper.
Enklere å tipse Fiskeridirektoratet
Foto: Fiskeridirektoratet
FISKERI

Enklere å tipse Fiskeridirektoratet
Fiskeridirektoratet har lansert en ny tipsløsning med egne saksbehandlere som skal ta seg av innkomne tips om rømt oppdrettsfisk, ulovlig salg eller fiske og funn av etterlatte redskaper.
  13. desember 2021
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Vår nye tipsløsning er en sikker og lett tilgjengelig kanal for innbyggere som ønsker å tipse oss, sier fiskeridirektør Frank Bakke-Jensen i en pressemelding.

Tipsene leveres via et nytt nettskjema, og går til et felles mottak der de blir behandlet av utpekte saksbehandlere.

Frank

Fiskeridirektør Frank Bakke-Jensen. Foto: Foto: Hans Kristian Thorbjørnsen/Høyre/Flickr (CC BY-NC 2.0)


– Vi setter stor pris på at folk deler informasjon med oss om hendelser de mener vi bør vite om. Tips er en god informasjonskilde, og bidrar til å gjøre kontroll- og tilsynsarbeidet vårt mer treffsikkert, sier Bakke-Jensen.

I arbeidet med den digitale løsningen har brukervennlighet og tilgjengelighet vært viktig. Det er også mulig å være anonym.

Meld fra om tapt og funnet redskap


– Vi ønsker å gjøre det enklere og tryggere å melde fra til oss om uønskede hendelser. Alle kan tipse når de vil, og selv velge om de vil fortelle hvem de er, sier kommunikasjonsdirektør Anette Aase.

Man bruker samme skjema for alle typer hendelser man vil tipse om. Direktoratet minner om at det kan være nyttig for dem å ha muligheten til å kontakte tipserne.

Annonse:


Via det elektroniske skjemaet får Fiskeridirektoratet alle opplysningene de trenger. Tipsene vurderes konfidensielt, og saksbehandlerne har taushetsplikt.

– Gi oss gjerne tilbakemeldinger slik at vi kan fortsette å forbedre tjenesten, avslutter Aase. Fritidsfiskere kan fortsatt bruke Fritidsfiskeappen til å melde tapt og funnet utstyr.




Kilde: Fiskeridirektoratet


Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Dykk Thistlegorm og 11 andre vrak

    Dykkebazaar og Aggressor Fleet byr på en fantastisk liveaboard hvor man får dykke alle de beste vrakene i Rødehavet – og de har gode betingelser for dykkeklubber og grupper.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Gratis webinar om fridykking

    Vil du begynne med fridykking, men har ikke fått tatt kurs? Kanskje du har kjøpt en utstyrs­pakke og vil lære mer? Meld deg på et gratis grunnkurs hos Frivannsliv!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS