Hvalene må rope høyere
Hvalene må rope høyere
Onsdag 30. april 2025
Hvalene må rope høyere
Støy gir en stadig mer stressende hverdag. Havet blir dobbelt så bråkete hvert tiår, og hvalene må rope høyere for å høre hverandre.
 
Fra 1950 til 2000 doblet skipstrafikken på verdensbasis seg. Dette førte til at lydintensiteten doblet seg hvert tiår i løpet av perioden.
 
– Vi har bidratt fryktelg mye til å øke lydnivået i havet, sier Geir Pedersen, forsker på økosystemakustikk ved Havforskingsinstituttet, til NRK.

Annonse:
 
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta dykkelappen hos OFDS

    Dykking er en kjempespennende aktivitet, og ingenting gjør ferien bedre enn å ha et dykkesertifikat i baklommen. Oslofjorden Dykkesenter holder kurs i juni.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS