One Ocean Week i Bergen
Den kommende uken er det One Ocean Week i Bergen, med 150 store og små arrangementer. Hit kommer både kronprinsen, statsministeren, politikere, havforskere og de som driver med rydding av plastsøppel.
One Ocean Week i Bergen
Statsraad Lehmkuhl ble møtt av en stor folkemengde i Bergen. Foto: Christian Skauge
ONE OCEAN WEEK

One Ocean Week i Bergen
Den kommende uken er det One Ocean Week i Bergen, med 150 store og små arrangementer. Hit kommer både kronprinsen, statsministeren, politikere, havforskere og de som driver med rydding av plastsøppel.
  16. april 2023
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
One Ocean Week fikk en knallstart lørdag, da det ærverdige skoleskipet Statsraad Lehmkuhl vendte tilbake til Bergen etter en to år lang jordomseiling.

Underveis har skipet samlet inn data for havforskerne, og skapt oppmerksomhet omkring bærekraft og et sunt havmiljø på de 36 stedene skipet har anløpt.

Regjeringen arrangerer havkonferanse


Skipet ble tatt imot av en stor folkemengde på Vågen i Bergen, og Hans Majestet Kong Harald var til stede og kastet glans over hjemkomsten.

Mandag morgen kan spesielt inviterte overvære åpningen av One Ocean Week og regjeringens havkonferanse «Norge og Havet» i Håkonshallen.

Annonse:


One Ocean Week har fokus på bærekraftig havøkonomi, fornybar energi fra havet, matsikkerhet og den blå skogen.

Mandag klokken 14:30 er det klart for One Ocean Expedition Summit, der de viktigste lærdommene fra ekspedisjonen diskuteres og forskningsfunn vil presenteres.

Følg sendingen her:


https://www.youtube.com/watch?v=1kds54NL4DM



Hele uken vil Bærekraftskollektivet livecaste fra de to seilbåtene Seven og Gulenia, som ligger til kai ved Bryggen. Det blir også urban strandrydding torsdag, onsdag og torsdag. Du kan se programmet her.

Dykking er til stede i Bergen for å delta på One Ocean Week, og vi vil dekke utvalgte arrangementer i dagene som kommer med fokus på havmiljø og plastrydding.






Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PSS tilbyr utdanning fra grunnkurs til instruktør, og har kategorier for profesjonelle dykkere - fridykking, sportsdykking, teknisk dykking og førstehjelp/redning. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr PSS-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Bli med på fjæresafari i kveld

    Frivannsliv har lagt ut en reprise av et unikt webinar hvor Tommy Vangsmo og Martin Helseth forteller om hva som rører seg i fjæra. Se det sammen med familien!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI grunnkurs hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS