One Ocean Week i Bergen
Den kommende uken er det One Ocean Week i Bergen, med 150 store og små arrangementer. Hit kommer både kronprinsen, statsministeren, politikere, havforskere og de som driver med rydding av plastsøppel.
Statsraad Lehmkuhl ble møtt av en stor folkemengde i Bergen. Foto: Christian Skauge
One Ocean Week i Bergen
Den kommende uken er det One Ocean Week i Bergen, med 150 store og små arrangementer. Hit kommer både kronprinsen, statsministeren, politikere, havforskere og de som driver med rydding av plastsøppel.
16. april 2023
Underveis har skipet samlet inn data for havforskerne, og skapt oppmerksomhet omkring bærekraft og et sunt havmiljø på de 36 stedene skipet har anløpt.
Regjeringen arrangerer havkonferanse
Skipet ble tatt imot av en stor folkemengde på Vågen i Bergen, og Hans Majestet Kong Harald var til stede og kastet glans over hjemkomsten.
Mandag morgen kan spesielt inviterte overvære åpningen av One Ocean Week og regjeringens havkonferanse «Norge og Havet» i Håkonshallen.
Annonse:
One Ocean Week har fokus på bærekraftig havøkonomi, fornybar energi fra havet, matsikkerhet og den blå skogen.
Mandag klokken 14:30 er det klart for One Ocean Expedition Summit, der de viktigste lærdommene fra ekspedisjonen diskuteres og forskningsfunn vil presenteres.
Følg sendingen her:
https://www.youtube.com/watch?v=1kds54NL4DM
Hele uken vil Bærekraftskollektivet livecaste fra de to seilbåtene Seven og Gulenia, som ligger til kai ved Bryggen. Det blir også urban strandrydding torsdag, onsdag og torsdag. Du kan se programmet her.
Dykking er til stede i Bergen for å delta på One Ocean Week, og vi vil dekke utvalgte arrangementer i dagene som kommer med fokus på havmiljø og plastrydding.
LES MER
One Ocean Week
One Ocean Week























