Hvaldimir dukket opp i Rogaland
Tirsdag 23. juli 2024
Markus Kvalvik Paulsen (27) fikk seg en fisketur litt utenom det vanlige da Hvaldimir dukket opp i Hjelmeland, ifølge en video delt på Dagbladet.no.
 
– Jeg har aldri sett noe liknende i fjordene her, sier 27-åringen til Dagbladet. Han forteller at Hvaldimir fulgte etter ham i båten og ikke var redd for å svømme bort og hilse på.
 
Den selskapssyke hvithvalen har fått stor medieomtale siden den først dukket opp i Finnmark i 2019. Fiskeridirektoratet har tidligere oppfordret til å la Hvaldimir være i fred.
 

Hvaldimir
 
Hvaldimir ved en tidligere anledning. Foto: Ein Dahmer (CC BY-SA 4.0)
 
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Gjør service på alle ventiler

    Gass og Pusteservice i Drøbak er ikke bare et servicesenter for yrkesdykkere og dykkebransjen – de tar imot ventilsett og flasker fra alle dykkere. Kanskje det er på tide med litt vedlikehold?

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Advanced i helgen

    Har du tatt grunnkurs i dykking? Ta et skritt videre og bli med på et PADI Advanced Open Water Diver-kurs hos Oslofjorden Dykkesenter i februar!
Siste videoer:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS