David Gonzalez vant NM-kvaliken
Første runde av NM i UV-foto 2024 er avgjort! David Gonzalez vant foran Christopher Andersen og Liga Sirava. Her ser du hvem som er kvalifisert til finalen.
David Gonzalez vant NM-kvaliken
David Gonzalez fikk maksimal poengsum av samtlige jurymedlemmer for dette bildet. Foto: David Gonzalez
UNDERVANNSFOTO

David Gonzalez vant NM-kvaliken
Første runde av NM i UV-foto 2024 er avgjort! David Gonzalez vant foran Christopher Andersen og Liga Sirava. Her ser du hvem som er kvalifisert til finalen.
  26. mai 2024
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Totalt 26 fotografer sendte inn 154 bilder til kvalifiseringsrunden årets i NM i Undervannsfoto. Norges Dykkeforbund offentliggjorde resultatene i dag.

Fotografene sendte inn tre bilder i makro og tre i vidvinkel, og det var tillatt å sende inntil to bilder fra tropiske farvann i hver klasse.

Liga Sirava

Dette var det høyest rangerte makrobildet i kvalifiseringen. Foto: Liga Sirava


Disse 15 er kvalifisert til finalen:


  Navn/klubb Poeng
1 David Gonzalez, TSI-SUT 83
2 Christopher Andersen, Halden SDK 82
2 Liga Sirava, TSI-SUT 82
4 Ole Christian Meldahl, Kvitsøy DK 79
5 Anne W. With Ottesen, Slettaa DK 76
6 Kim André Sund, Giske DK 74
7 Heine Jensen, Hemne DK 72
7 Tore V. Knutsmoen, Drøbak UVK 72
9 Hans Dahle, Arendal UVK 70
10 Morten S. Haakonsen, Holmestrand DK 68
11 Frank Bang, Harstad SDK 67
12 Gry Hege Henriksen, BSI-SUB 58
13 Jørn Svabø Knudsen, Bergen DK 56
14 Lael Aprieto, Sandefjord DK 53
15 Geir Næss, Bergen DK 53


– Juryen på tre personer har jobbet individuelt og gitt hvert innsendt bilde en poengsum fra 1 til 6, der 6 er høyeste poeng. Poengsummene er en summering av jurymedlemmenes poeng, opplyser NDF.

Finalen går av stabelen i Gratangen 5.–8. september, med Ishavsbyen Dykker­klubb som arrangør, i samarbeid med Norges Dykkeforbund.

Lael Aprieto

Dette bildet fikk også maksimal poengsum av samtlige jurymedlemmer. Foto: Lael Aprieto


Norges Dykkeforbund opplyser at de finaleklare fotografene vil få tilsendt påmelding innen 31. mai, og de må deretter akseptere plassen.

De som ikke kvalifiserte seg direkte står på venteliste og vil bli tilbudt plass dersom noen av de 15 beste ikke kan delta:

  Navn/klubb Poeng
16 Mona Tetlie, Hemne DK 52
17 June Lindvik, Slettaa DK 51
17 Victoria K. Olsen, NTNU-DG 51
17 Martin Hansen, Ålesund SDK 51
20 Mauro Pau, TSI-SUT 48
21 Brage Jenset, Ishavsbyen DK 47
22 Hege Nyborg Drange, Askøy DK 46
23 Ingrid Rasmussen, NTNU-DG 43
24 Wanda Filarowski, Tr.heim Fridykkerklubb 37
25 Roger Lindland, Havhesten UVK 37
26 Bjørnar Ottesen, Hadsel UVK 29




– Årets jurymedlemmer og Topp 20 bilder i makro- og vidvinkelklassen vil bli offentliggjort og presentert iløpet av uken, skriver NDF.

Vi håper derfor å kunne komme tilbake med en sak med vinnerbildene i begge klassene samt for hver av fotografene så snart som mulig.

Opprinnelig publisert 21.05.2024



ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta Advanced-kurs hos OFDS

    Har du tatt grunnkurs i dykking? Ta et skritt videre og bli med på et PADI Advanced Open Water Diver-kurs hos Oslofjorden Dykkesenter i februar!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Gratis intro til uv-jakt og sanking

    Vil du komme i gang med undervannsjakt eller sanking av skjell, krabber og annen sjømat? Bli med på et gratis webinar hvor Martin Helseth forteller deg mer!
Siste videoer:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS