Miljøpris til Askøy Dykkerklubb
Askøy Dykkerklubb har blitt tildelt Miljøvernprisen for 2025 fra Naturvernforbundet Askøy for sin innsats med å holde havbunnen ryddig.
Miljøpris til Askøy Dykkerklubb
Foto: © Svein André Hol
KLUBBNYTT

Miljøpris til Askøy Dykkerklubb
Askøy Dykkerklubb har blitt tildelt Miljøvernprisen for 2025 fra Naturvernforbundet Askøy for sin innsats med å holde havbunnen ryddig.
  Av Dykking.no
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Siden vi tross alt holder til på en øy, har vi stort fokus på ryddeaksjoner, forteller klubben i en e-post til Dykking.

Miljøvernprisen ble tildelt for 27. gang i Askøy kommune, og klubben har fått den i år etter et mangeårig arbeid for å holde havbunnen ryddig.



Klubbdykk med teinerydding. Video: Morten Gjellestad/YouTube


I en pressemelding skriver Naturvernforbundet at prisen gikk til en meget fortjent kandidat:

– Årets pris gikk til Askøy Dykkerklubb som alene eller i samarbeid med andre organisasjoner, har hentet opp store mengder skrot, spøkelsesteiner, plast og farlig avfall fra ulike sjølokaliterer rundt Askøy.



Klubben har holdt på med arbeidet gjennom mange år, og arrangerer jevnlig ryddeaksjoner. De fikk også Miljøvernprisen i 2017.

– Hvert dykk er en potensiell ryddeaksjon fra oss. Vi har lagt ned et stort arbeide for å holde sjøbunnen ryddig, sier Morten Gjellestad, leder for Askøy dykkerklubb.

Vi gratulerer!



ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Halden

    Hvis vil begynne å dykke, så er det første skrittet å ta et PADI Open Water grunnkurs. Hos Halden Dykkersenter kan du lære å nyte verden under vann i september.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Trygghet og glede for de minste

    Da den originale Konfidence-vesten ble lansert i 1998 var det en umiddelbar suksess. Produktene selges nå i over 20 land, og Frivannsliv er norsk forhandler.
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS