Resultatløst søk etter dykker i natt
Store mannskaper har lett etter den savnede dykkeren i Drøbak-området i natt, med en kort pause i morgentimene. Søket ble gjenopptatt med full styrke klokken ni i morges.
Resultatløst søk etter dykker i natt
RS Eivind Eckbo er en av redningsskøytene som deltar i søket. Foto: Redningsselskapet
DYKKERULYKKE

Resultatløst søk etter dykker i natt
Store mannskaper har lett etter den savnede dykkeren i Drøbak-området i natt, med en kort pause i morgentimene. Søket ble gjenopptatt med full styrke klokken ni i morges.
  14. februar 2021
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Den savnede er en mann i 30-årene som hadde dykket ved vraket av den tyske krysseren Blücher, som ligger på 60–95 meters dyp ved Askholmene i Drøbaksundet i Indre Oslofjord.

Frivillige fra Norske Redningshunder og Røde Kors-mannskaper ble utkalt rundt midnatt, og gjorde søk på land frem til klokken 05.30 i morges.


– Søket ble gjenopptatt i morges da det ble lyst, og vi setter inn betydelige ressurser. Akkurat nå pågår det helikoptersøk, og to redningsskøyter søker langs land og i sjøen, opplyser vakthavende redningsleder Jan Lillebø ved Hovedredningssentralen Sør-Norge til Dykking.

Han forteller til Dykking at det bare var søket på land som ble avsluttet i morgentimene, mens redningsskøytene har søkt i hele natt – dessverre uten å gjøre funn.

LES OGSÅ
Søket fortsetter utover natten


Jan Lillebø ved Hovedredningssentralen Sør-Norge forteller at søket fortsetter utover formiddagen.

– Vi holder trykket oppe, og vil lete til vi finner ham. Dette ansees fortsatt som en redningsaksjon, sier han til Dykking.

Redningsskøyter

Det har vært søkt langs land og i sjøen i hele natt. Kart: Marinetraffic.com


Klokken 10:15 er båre RS Eivind Eckbo og RS Veritas Tjøme aktive med søk langs land, mens RS Klaveness Marine ligger stand-by ved Oscarsborg.

Politihelikopteret er også på ulykkesstedet og gjennomfører søk.

LES OGSÅ
Dykker savnet i Drøbak


Tidslinje 14.02.2021:

  • 05:30
    – Alle søk for natten er avsluttet. Det planlegges for å gjenoppta søkene når dagslyset kommer, opplyser politiet på Twitter.
  • 09:00
    Politihelikopteret letter for å gjenoppta søket, ifølge Hovedredningssentralen Sør-Norge.
  • 10:15
    RS Eivind Eckbo og RS Veritas Tjøme søker langs land i Drøbaksundet, mens RS Klaveness marine ligger stand-by ved Oscarsborg.


ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Minedykker – en jobb med smell i

    Minedykkerkommandoen er en avdeling bestående av spesialtrente dykkere som er utdannet til å uskadeliggjøre alle typer eksplosiver, og de har en av Norges tøffeste jobber.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Klubbtilbud på båtførerprøven

    – Medlemmene i dykkeklubber tilsluttet Norges Dykkeforbund kan ta kurset som leder til båtførerprøven til halv pris, forteller generalsekretær Stian Olsen.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS