NM i apnea i sjø 2019 arrangeres i Oslo

Norges Dykkeforbund ønsker velkommen til NM i apnea i sjø 23.–25. august 2019 i Oslo. Mesterskapet har både dame- og herreklasse, og konkurransene går over tre dager.

Foto: Arve Gravningen

ARRANGEMENT

APNEA



NM i apnea i sjø 2019 arrangeres i Oslo

Norges Dykkeforbund ønsker velkommen til NM i apnea i sjø 23.–25. august 2019 i Oslo. Mesterskapet har både dame- og herreklasse, og konkurransene går over tre dager.

  23. juni 2019
Årets NM i apnea i sjø arrangeres i Hvervenbukta i Oslo, og påmeldingsfrist er fredag 2. august 2019. Alle deltakere må være medlem av en klubb organisert i Norges Dykkeforbund og ha betalt lisens for 2019.

Deltakerne må også inneha et internasjonalt apnea-sertifikat fra for eksempel CMAS Apnea, AIDA, Apnea Academy eller Apnea Total.

Fredag 23/8 kl 15.30:
Konstant vekt uten svømmeføtter (CNF)

Lørdag 24/8 kl 10.30:
Konstant vekt med svømmeføtter/monofinne (CWT)

Søndag 25/8 kl 10.30:
Free Immersion (FIM)

Mesterskapet arrangeres av fridykkerutvalget i NDF, med hjelp fra Kongsberg Dykkerklubb, Oslo Fridykkerklubb og Spearos Oslofjord.



Før man kan delta i NM må e-læringskurset "Ren Utøver" fra Antidoping Norge gjennomføres. Dette finner du på www.renutover.no.

Les mer på www.ndf.no/apnea-2019.

Arrangementet streames direkte på YouTube – følg med her:

https://www.youtube.com/watch?v=DB54grA9t7k

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Bli yrkesdykker – søknadsfrist i dag

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. Snart er det søknadsfrist for kurset som startar til hausten.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Bli minedykker – søknadsfrist i dag!

    Minedykkerkommandoen er en avdeling bestående av spesialtrente dykkere som er utdannet til å uskadeliggjøre alle typer eksplosiver, og de har en av Norges tøffeste jobber.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS