Kompassmanet på Sørlandet
Torsdag 22. august 2024
Det har kommet inn mange manetobservasjoner på Dugnad for Havet i sommer, og den siste måneden har kompassmanet blitt observert flere steder langs kysten av Sørlandet.
 
En kjapp sjekk viser observasjoner i Spangereid, utenfor Mandal, i skjærgården utenfor Søgne, i Revsund, Skottevik og sør for Brekkestø.
 
Scott Garriott så maneten utenfor mandal da han svømte i overflaten tilbake til båten etter et dykk, og tok turen ned igjen for å fotografere den.
 

Kompassmanet
 
Foto: Scott Garriott/Dugnad for Havet (CC BY-SA 4.0)
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PSS tilbyr utdanning fra grunnkurs til instruktør, og har kategorier for profesjonelle dykkere - fridykking, sportsdykking, teknisk dykking og førstehjelp/redning. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr PSS-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Se nå: Gratis webinar om sjømat

    Frivannsliv har lagt ut en reprise av et webinar med mesterkokken Elijah Holland, hvor du kan lære mer om hva du kan høste fra havet og sette på middagsbordet.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Er du interessert i dykkehistorie?

    Norsk Dykkehistorisk Forening arbeider for at det som både er et yrke, en hobby, en del av det norske forsvaret og en vitenskap skal få belyst og bevart sin historie.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS